Rootsi keele õpik II ( Lektion 11-20) on parandatud ja täiendatud versioon Ilmar Mullamaa "Rootsi keele õpik" vastavale osale. Opik sobib kasutamiseks kursustel, koolides ja ka iseõppijatele. Teemade ja grammatikaharjutuste selge ja kiire progressioon viib kiiresti põhisõnavara ning grammatikareeglite omandamiseni ja kasutusoskuseni. Grammatika selgitused on koostatud ekstra eesti keelsele õppurile ning annavad selge ja lihtsa reeglistiku rootsi keele olulisemate põhimõtete omandamisel grammatikas. Antakse põhilised reeglid ning nende kasutusnäited, tehes eestlastele raskemad aspektid lihtsalt ja ülevaatlikult selgeks.
Ka harjutused on väljatöötatud just eesti keelt emakeelena kõnelejatele ning aitavad omandada ja kinnistada neile tüüpiliselt raskemaid konstruktsioone. Kujundus võimaldab harjutuste osa õpikus kasutada töövihikuna, mistõttu jääb ära ebamugav mitme õpiku vahel navigeerimine.
Spetsiaalselt uue õpiku versiooni jaoks loodud suhtlusharjutused aitavad kinnistada omandatud materjali loovalt, kindlustades omandatud materjali kasutusoskust päriselus ja reaalses vestluses ning dialoogides. Tekstid, grammatikaosa ning harjutused moodustavad ühtse terviku, liikudes samm-sammult efektiivselt edasi. Opime tundma ka rohkem rootsi kultuuri ja maiskonnalooga seonduvat - näiteks Rootsi geograafiat, tuntumaid maakondi, Vasaloppeti ajalugu, sporditraditsioone jne.. Iga õppetüki lõpus olevad tõlkeharjutused võimaldavad õpilastel head enesekontrolli.
Opikus on kaetud traditsioonilised algajale keeleõppijale vajalikud teemad ( päeva jooksul tehtust rääkimine, puhkuse veetmine jne. ). Funktsionaalset keeleoskust toetavad lisatekstid ja harjutused nn. tavaolukordades ( tee küsimine, sisseostude tegemine, raudteejaamas, külaskäigul, einestamas, ilmateade, ilm, arsti vastuvõtul, apteegis, postkontoris).
Värvilised illustratsioonid ja tabelid lisavad meeleolu ning on kasutatavad ka vestlusharjutuste toena.