Teemad: maailmaruum, planeet Maa.
4. klassi loodusõpetuse komplekt on uuendatud vastavalt 2023. aasta õppekavale, mis seab tähtsale kohale teadusliku mõtlemise. Komplekti värskendamise käigus on arvesse võetud nii värskemaid teadussaavutusi kui ka loodusteadusliku mõtlemise arendamist õpilases. Uuendatud õpik on õpilasele käepärases väikeses formaadis.
Loodusõpetuse õpiku I osas õpitakse tundma maailmaruumi ja planeet Maad: tutvutakse maailmaruumi ehituse, tähtede ja Päikesesüsteemiga ning Maa liikumisega Päikesesüsteemis. Opitakse vaatlema tähistaevast ja hankima infot kaartidelt ja atlastest. Looduskatastroofide kaudu tutvutakse planeet Maa mitmepalgelisusega. Eraldi räägitakse sellest, kuidas kriisiolukorras hakkama saada.
Oppekomplekti kuulub veel kaheosaline pabertöövihik, digiõpik Opiqu keskkonnas ja Opiqu töövihik.
Nendele klassidele, kes eelistavad õppida digiõpikust, pakume lisaks Opiqu töövihikut paberil. Kuigi digiõpik on teatud automaatkontrollitavate ülesandetüüpide puhul (õigete vastuste märkimine, lünkade täitmine, rühmitamine jms) eelistatud variant, ei ole vähenenud käelise tegevuse olulisus. Niisugused ülesanded ongi koondatud Opiqu töövihikusse. Sealt võib leida selliseid ülesandetüüpe nagu kaardiülesanded, skeemide joonistamine ja täiendamine, värvimine, praktilised tööde juhendid, mõõtmine.
Digimaterjalides on
tunnistruktuur ja juhised õpetajale (e-tunnis)
töölehed klassi- ja õuesõppetundideks (e-tunnis)
kordamistunnid ja praktiliste tööde tunnid (e-tunnis)
mudelite tegemise juhendid (e-tunnis)
kontrolltööd koos vastustega (e-tunnis)
mängud ja liikumispausid (e-tunnis)
automaatkontrollitavad ülesanded (digiõpikus)
tunni teemat avavad pildid ja videod
animatsiooniga õppelaulud
õpiku illustratsioonid tahvlil näitamiseks
vestlust suunavad küsimused, suulised ülesanded