Kui nägus 29aastane hästiriietatud naine lõpuks üle lompide hüpates ja sammu kiirendades peaaegu rahvamajani oli jõudnud, jäi ta seisma, võttis sõrmikud käest ja pistis taskusse. Veel enne teekonna jätkamist pööras ta pilgu paremale ja nägi eemal kuuskede vahel seismas meest, kes teda jälgis. Sellise rohelise mütsiga ja väga imelikult riides. Pikk vihmamantel ulatus mehel peaaegu maani ja mantli alt paistsid porised kummikud. Mees silmitses ainiti peatunud naist ja ei lausunud sõnagi. Ainult vaatas ja lasi kuuseokstest lahti, kui märkas, et naine võis teda silmata. Helene kangestus ja mõtles ainult viivu, mida teha ...
"Oli seda janti nüüd vaja! Naine raamatukogust pistis punuma, nagu oleks ma mingi hirmutis või maniakk. Kuidas küll kõike heaks teha? Nii peen linnadaam ja ilus ka veel pealegi. Oleks ma vähemalt niisama sealt võsast vaadanud, aga mul oli vaja kuuseoksad eemale tõmmata, et paremini teda näha. See juhtus ju ..."
2019. aastal nägi Ene Arikainenil trükivalgust esikteos "Kõik müügiks" - äärmiselt kaasahaaravalt kirjeldatud lood Eesti inimeste eluolust Tartu ümbruses II ilmasõja järgsetel aastatel kogu selle võlus ja valus.
2020. aastal ilmus teine raamat "Allee õnneni" - ehedas mahlakas emakeeles kirja pandud elupildid taasiseseisvumise järgses Eestis läbi aednikupiiga Riine ja teda ümbritsevate inimeste silmade.
Kolmas raamat "Must kolmnurk" keskendub sovhoosi noorele raamatukogutöötajale ning temaga seotud inimestele-intriigidele. Põnevad ja kirglikud lood Eesti elust, millele lisavad võlu Merike Mäemetsa imekaunid taimeillustratsioonid. Tuleb välja, et pole need eestlased läbi aegade olnud nii tasased ühti - ellu jagub nii emotsioone kui armastust, vürtsi ja romantikat, kainet mõtlemist ja vahel ka lausa uskumatuid kriminaalseid seiku.