Kashelott õpib, kellega koos ta rändama hakkab, aara heidab himustava pilgu oma kaunile naabrile, shimpans õpib mängust kasu saama. Kultuur loob hiigelhulgal kavandamata ja planeerimata teadmisi. Kogu maailm räägib, laulab ja vahetab salasõnumeid.
Kultuur ei ole midagi niisugust, mida inimene endale ainuomaseks saab pidada. Carl Safina juhatab meid teistesse kultuuridesse. Lugeja ees avaneb kashelottide, uhkete selvalindude aarade ja meie lähimate looduslike sugulaste shimpanside elu nende oma kultuuris. Koos Safinaga saame kaasa mõtelda, mis on üldse kultuur. Kultuur on looduses ürgsem kui inimese enda genotüüp, mille me anname koos oma kultuuriga edasi oma järglastele. Kultuur on osa kogu Suure Looduse arengust ja olemisest. See raamat on erakordne retk maailmameredele, Lõuna-Ameerika selvasse ja Uganda ürgmetsa.
Carl Safina (1955) on Ameerika ökoloog ja tunnustatud autor. Ta on Stony Brooki ülikooli loodus- ja inimkonnateaduste professor ning mittetulundusliku Safina Keskuse asutaja. Tema uurimused on pälvinud mitmeid auhindu ja preemiaid. Lisaks artiklitele ajakirjades The New York Times, TIME, The Guardian, Audubon, Yale e360 ja National Geographic on Safina avaldanud kümme raamatut. Tema esimesest raamatust "Song for the Blue Ocean" (1998) on nüüdseks kujunenud klassika, "Beyond Words: What Animals Think and Feel" (2015) jõudis New York Timesi edetabeli tippu ja rahvusvahelise tunnustuse tõi 2020. a ilmunud "Metsikuks saamine".
"Safina pöörab pea peale inimeste nägemuse loomakultuuridest. "Metsikuks saamine" nõuab, et me ärkaksime ja mõistaksime, et oleme oma mitteinimestest naabritega loomuomaselt ja lahutamatult seotud." - The Telegraph
"Safina ühendab meisterliku kirjastiili imepäraste faktidega, selgitades meile teemasid, mis on ühtaegu olulised ja köitvad." - The Washington Post