Eelmisel sajandil, kahe maailmasõja vahel, tegutses Eestis arvukalt eri riikide teenistuses luurajaid, kellest on paraku õige vähe teada. Kuna huvi Nõukogude Liidus toimuva vastu oli toona suur, ent riik ise polnud sugugi turvaline, eelistasid salateenistused paigutada luurajaid Venemaa lähedastesse piirkondadesse, eriti Soome ja Balti riikidesse.
Üks Eestis tegutsenud luurajaist oli Briti salateenistuse heaks töötanud Brian Giffey, kes jõudis Inglismaalt Helsingi kaudu Tallinna 1929. aasta jaanuaris, ülesandega hoida silma peal kõigel Nõukogude Liidus toimuval. Ta jäi Eestisse lõpuks üheteistkümneks aastaks, lõi siin oma agentide võrgustiku ja korraldas kohapealset luuretööd.
Tema elu ja saatus haakub aga Eestiga muulgi moel: juba edenenud eas Giffey, kes peale kõige muu oli kõva napsi-, nalja- ja naistemees, armus Tallinnas viibides jäägitult noorde ja kaunisse Anni Orasesse, tuntud literaadi Ants Orase õesse, kes oli Giffeyga tutvunud diplomaat Oskar Kallase tütre Laine kaudu. Giffey lahutas oma eelmise abielu, abiellus Anniga ja elas temaga koos kuni surmani. Raamatus leiavad kajastamist Giffey ja Anni ühiselt Eestis veedetud aastad, siinsed olud ja kombed, nähtuna võõrsilt saabunu silme läbi, keda esialgu sidus Eestiga töine missioon, hiljem aga armastatud naise kaudu tekkinud isiklikud sidemed.