Kas märkad vahel tööl, et sind on tugevad tunded halvanud? Kas ägestud liialt kolleegi või ülemuse kriitika peale? Kas oled edukas ning rabad meeletult tööd, kuid kahtled siiski oma asjatundlikkuses? Sageli viivad nende ja paljude teiste tööeluga seotud murede juured lapsepõlve, kinnitab psühho- ja pereterapeut Naomi Shragai.
Üha rohkem kliente astub Shragai kabinetiuksest sisse tööelu puudutava probleemiga: kes ei saa üle sunnist olla meeltmööda oma kolleegidele; kes pelgab, et ta pole vaatamata oma tublidusele ülesannete kõrgusel; kes murrab piike ebaõiglustunde, keelepeksu või kiusuga kontoris; kes on hädas delegeerimisega.
Me kõik sipleme oma kasvatuse ja õpitud käitumismustrite lõksus, külvates tööl minevikuga seotud konflikte, dünaamikat ning suhteid taasluues omajagu segadust ja hõõrumisi. Nõnda polegi imestada, et kontorist saab tihti irratsionaalsuse ja lahendamata vaidluste kasvulava. Shragai pakub oma raamatus vastuseid mitmetele tööelu kurnavatele küsimustele ning aitab tekkinud pingeid leevendada.
Kuidas varased kogemused ja teadvustamata motiivid annavad värvi töökohal toimuva tajumisele?
Kuidas meie varased kogemused juhtimist mõjutavad?
Miks reageerid kontoris toimuvale tugevalt, vahel ka irratsionaalselt?
Kuidas leevendada tunnete intensiivsust, langetada paremaid otsuseid, teha tõhusamat koostööd, olla avatum tagasisidele ning võtta kuulda alternatiivseid käsitlusi?
Millised on kolleegide ebaõiglase või suisa hullusena näiva käitumise tagamaad?
Kuidas võib pere varajane probleemsus aidata karjääri teha, kui välja töötada teine, eluterve ning loominguline trajektoor?
Tööelu on liiga pikk, et langeda enesehävituse ohvriks. Vaata oma minevikule julgelt näkku, et mitte kukkuda tuttavasse, ent kahjulikku suhtedünaamikasse. Vaid nii saad muuta oma tööelu taas asiseks ning nauditavaks.