"Küülik ja Mäger" on südamlik ja kaasahaarav jutustus nimikangelaste ja teiste metsaelanike elust ja seiklustest. Kõikidel loomadel on selgelt väljajoonistunud iseloom ja käitumine. Nende tegutsemise põhjal saavad lapsed jälgida, kuidas lahendada suhteprobleeme ja hakkama saada keerukates olukordades. Raamat õpetab, kui tähtis on mõista teiste tundeid ja üksteist raskustes toetada. Illustratsioonid on detailsed ja lastepärased - humoorikad nüansid pakuvad ohtralt avastamisrõõmu. Loosse on põimitud arvukalt fakte ja teadmisi looduse kohta, mis tutvustavad lugejale taimi ja loomade käitumist. Kõik osad lõppevad küsimustega, mis pakuvad võimalust lapsega loetut arutada, ning tähelepanu arendavate ülesannetega. Lisaks värvilistele illustratsioonidele leidub raamatus ka mustvalgeid pilte, mida laps saab ise värvida. Kokkuvõtteks võib öelda, et minisari "Küülik ja Mäger" on ühtaegu sisukas ja põnev, õpetlik ja meeldiv meelelahutus.
Raamat kogub jätkuvalt populaarsust, mis kinnitab, et nii loo sisu kui ka illustratsioonid lähevad lastele ja nende vanematele korda. See omakorda motiveerib autorit jätkama uute osade kirjutamisega. Praegu loevad lugejad seniilmunud eestikeelseid osasid aktiivselt Sillamäel, Narvas, Jõhvis, Saaremaal, Tartus, Põlvas, Kohilas, Pärnus, Tallinnas ja Maardus. Teadaolevalt on raamat jõudnud ka välismaal elavatesse eesti peredesse Luksemburgis, Norras, Rootsis, Hispaanias ja Austraalias.
Raamat on mõeldud koolieelikutele ja algklasside õpilastele.
VI osa
"Kutsumata külaline"
Kuuendas osas ilmub metsa Shaakal, kes püüab Rebast vanade tempude juurde tagasi tuua. Nad loovad omavahel liidu ja varastavad parve, mida metsaelanikud kasutavad jõe teisele kaldale pääsemiseks
Praeguseks ei ole raamatud lihtsalt lastega perede lugemisvara, vaid neil on tunduvalt kaugemale ulatuvad mõjud. Neist võib-olla olulisim on muinasjuturaja ehitamine Narva Äkkeküla puhkepargis asuvale Pähklimäele. Muinasjuturada on rajatud kohalike jõudude ja sponsorite abiga. Rada on meie linna elanikele ja külalistele avatud alates oktoobrist. Esimeses etapis valmisid Küüliku, Mägra, Karu ja Kassikaku majakesed ning paigaldati selgitavad tahvlid. Küüliku ja Mägra seiklused on seotud kohaliku maastiku ja oludega ning seetõttu Narva laste seas väga populaarsed.
Autorist Aleksei Serov (1964) on sündinud ja kasvanud Narvas. Tema esivanemad elasid Peipsi ääres juba 18. sajandil. Autor on tegutsenud erinevatel elualadel: ta on olnud noorsootöötaja, täiskasvanute koolitaja, fotograaf, videoajakirjanik, kirjanik ja loodusaktivist. 2020. aasta detsembris ilmus trükist "Küüliku ja Mägra" esimese raamatu proovitiraazh. Laste ja nende vanemate positiivne vastukaja kinnitas, et formaat on valitud õnnestunult. Lugejate soovile vastu tulles kirjutas autor loole veel järjed.