This monograph is devoted to other significant elements of Baltic paganism: analysis of the Lithuanian and Prussian sacrificial rites, religious bans and theophanies.
Knygos "Paganism of Lithuanians and Prussians. Volume 2" aprasymas
Si monografija "Paganism of Lithuanians and Prussians. Volume 2" skirta kitu svarbiausiu baltiskos pagonybės elementu - lietuviu ir prusu aukojimo ritualu, religiniu draudimu bei teofaniju - analizei.
Siekiama nustatyti, kokios auku rusys galėjo buti zinomos lietuviams ir prusams XIV-XVII a.; kokie pagrindiniai aukojimu dievams ir mirusiems proteviams tikslai; kas atlieka aukojimo apeigas, kokie ryskiausi aukotojo ir kitu apeigu dalyviu apeiginiai veiksmai; kas ir kokiems dievams dazniausiai aukota. Ne maziau svarbu įvertinti aukojimo tikslu, aukojimo budo, vietos ir pacios aukos turinio koreliacija; palyginti, kuo vienas aukojimo budas savo siekiais, adresatu, ritualo eiga skiriasi nuo kitu zinomu ir sankcionuotu to paties laikotarpio aukojimo budu.
Dar viena sio veikalo dalis skirta religiniams draudimams ir teofanijoms. siekiama parodyti, kokia galejo buti dievu ir zmoniu akistata ikikrikscioniskuoju laikotarpiu, ar apsireiksdavo kariams ir zemdirbiams dievai, kokie zinomi ir aprasyti tokio apsireiskimo budai, laikas, vieta bei kitos aplinkybes; nustatyti, isryskinti svarbiausius pagoniu lietuviu ir prusu religinius draudimus, ju istakas bei refleksijas XiX–XX a. paprociuose, tikejimuose, tautosakoje.