Meie ajastu sündmused esitavad oma turbulentsuses ja keerukuses tõsiseid väljakutseid, nii isiklikes eludes kui ka ühiskonnas. Kuidas me vastame neile väljakutsetele nii, et toimuks sotsiaalne tervenemine? See raamat õpetabpõhimeetodeid, kuidas mitte lasta end välisest kaasa kiskuda ja kuidas oma isiklike antipaatiate, sümpaatiateja eelarvamuste sasipuntrast lähtuvalt kohe reageerida, otsides vastuseid ja tegutsemisimpulsse sügavamatest inimolemuse vooludest. Harjutades raamatus tutvustavaid meetodeid ja neid rakendades selgineb pilk ja on võimalik näha sündmuseid avaramas vaimses ja ühiskondlikkus vaates.
Antud raamat on praktiline käsiraamat, õpik, kus järjepidevalt üks meetod järgneb teisele ja võimaldab oma elus ja ka ühiskondlikes kriisides leida õiglaseid tegutsemissamme. Põhimeetodite õppimine ei eelda mingeid eeltingimusi ega teadmisi, nad on jõukohased kõigile, kuid nad eeldavad siiski tugevat tahet ja järjekindlust. Harjutamise praktika osas on Eestis olemas mitmeid koos töötavaid harjutusgruppe.
Antud meetodid põhinevad vaimuteaduslikul uurimistööl, millede algidee on kirjeldatud Armen Tõugu poolt tema varajasemates Eesti keeles ilmunud raamatutes "Indigolapsed" (2005), Armen Tõugu ja Kerttu Soans, "Eluülesanded" ( 2008), Armen Tõugu ja Martin Tiidelepp, Kuid samas moodustab see uus väljaanne kolmese seeria koos Armen Tõugu kahe viimase raamatuga "Vaimne töö tänapäeval" (2021) ja "Religioosne uuenemine tänapäeval" (2022).
Armen Tõugu on töötanud aastatel 1999-2007 Kristlaste Osaduse Tallinna koguduse preestrina. Edasi on ta praegu preester Saksamaal Suttgart-Sillenbuchi Kristlaste Ühenduse koguduses. Kuid seejuures on tema tegevus koos töökaaslastega maailmas olnud laiem nii geograafiliselt kui ka vaimselt, tuues ilmsiks paljud uued impulsid, meetodid ja konkreetsed tegevused lähtuvalt antroposoofiast. Neid võib nimetada ka antroposoofia kaasajastamiseks, mis on igale tänapäeva teadvushingega inimesele juba jõukohane.