Isiklikel kogemustel ja asjatundjate nõuandeil põhinev raamat aitab murda aianduses ebausu ja eelarvamuste pinnalt tekkinud müüte.
Igal aednikul on oma kogemused, tõekspidamised ja arusaamad. Aedniku töö on loov ja aiatööga kogunenud tõekspidamised isikupärased. Osa tõekspidamisi osutuvad neile talupoja tarkusega lähenedes paraku müütideks ehk valeuskumusteks, sest need on kujunenud ebausu, eelarvamuste, liialduste ja suurustamise pinnalt. Otsustage ise, kui palju on järgnevatel müütidel tõepõhja all.
Müütide murdmisel on abiks nii isiklikud kogemused kui ka ajakirjanduses (Maakodu, Maa Elu, Eesti Loodus jt) ja erinevatel veebisaitidel ning blogides (Keskkonnaamet, Hortes, Seemnemaailm, Rebase talu, Looduskalender jt) jagatud teadmised ja nõuanded.
Aiandushuvilisele pole Margus Maripuu (snd 1967) nimi tundmatu. Ta on aedniku ameti kohta öelnud, et aednikus peab olema geoloogide uurivat visadust, inseneri loovat mõistust, helilooja tundlikku hinge, tuletõrjuja kiiret reageerimisvõimet, graafiku peenetundelist täpsust, vanemlikku kannatlikkust, kirurgi kindlat kätt, vetelpäästja tähelepanelikkust ja tohutul hulgal mõistvat, head inimhinge.
Pärast Räpina aiandustehnikumi lõpetamist tegi Margus Maripuu aednikutööd Raplamaal Mitshurini sovhoosis ja pidas pargiaedniku amet Pirgu arenduskeskuses. Rapla alevivalitsuses oli ta algul haljastaja, pärast Rapla linnavalitsuses keskkonnanõunik. Opetajana on ta töötanud Maidla lastekodus, Eidapre Koolis ja Kehtna Kutsehariduskeskuses. Kirglikul taimekogujal Margus Maripuul on Eesti suurim daaliakogu.