Praktilise eetika käsiraamat. Opik gümnaasiumidele ja kõrgkoolidele
Miks dopingu kasutamine spordis on taunitav? Kas halb inimene võib olla suurepärane kunstnik? Kas "räpased käed" poliitikas on paratamatus? Eetika on filosoofia haru, milles otsitakse vastust ja põhjendusi küsimusele, mis on õige ja mis vale. Praktiline eetika seob süstemaatilise mõtlemise abil moraalifilosoofia ja päriselu.
Siinse käsiraamatu peatükid ei paku püstitatud küsimustele lõpplahendusi, vaid on pigem alguspunkt mõistlikule arutelule ja edasimõtlemisele. Käsiraamatus tutvustavad autorid olulisemaid debatte, selgitavad tähtsamaid mõisteid ning pakuvad valitud näiteid elulistest olukordadest.
Raamat algab sissejuhatusega praktilisse eetikasse, sellele järgnevad peatükid keskkonnaeetikast, bioeetikast, kunstieetikast, spordieetikast, poliitikast ja eetikast, perekonnaelust ja eetikast, seksi ja võimu asümmeetriate eetikast, tehnoloogiast ja eetikast, kutse-eetikast, teaduseetikast ja teadlase eetikast, kommunikatsiooni, meedia ja ajakirjanduse eetikast ning ärieetikast.
Raamat pakub taustateadmisi ning arendab arutlusoskust oma seisukoha kujundamiseks, läbimõeldud otsusteks ja nende veenvaks esitamiseks ja kaitsmiseks. Lisaks leiab lugeja harjutusi ning arutlusküsimusi, mille najal oma seisukohtade üle mõtiskleda. Opikuna saavad raamatut kasutada näiteks gümnaasiumiõpilased ning kõrgkoolide eri valdkondade sissejuhatavate kursuste tudengid. Autorid usuvad, et põnevat lugemist jätkub ka kõigile teistele.
Raamatu e-versioon pälvis 2023. aasta parima eestikeelse kõrgkooliõpiku auhinna.