Elas kord üks hiir, kes õppis lendama ... ja ületas Atlandi ookeani.
Kuid mis sai temast edasi? Torben Kuhlmanni vapustavate illustratsioonidega uus raamat sõidutab lugejad Kuule ja kaugemalegi! Selles teoses tuletame endile meelde, et unistuste piiriks on vaid meie ettekujutlusvõime ja taipame, et ka kõige pisemast võib saada kõige suurem leiutaja.
Raamatu lõpus on lühike teaduslik kokkuvõte inimeste reisidest kosmosesse, alates Galileo tähelepanekutest ja lõpetades reaalsete esimeste sammudega Kuul.
Loe ka sarja esimest raamatut, Lindbergh. Seikluslugu lendavast hiirest!
***
Ükskord, isegi mitte nii väga kaua aega tagasi, mängisid lapsed astronaute ja unistasid Kuule lendamisest. Ka paljud täiskasvanud veeretasid ses osas mõtteid, eriti insenerid ja teadlased, kelle tegevusalaks on mehhaanika ja matemaatika. Keerukus seisnes selles, et keegi täpselt ei teadnud, kuidas seda korraldada, või isegi seda, kus täpselt Kuu meie kosmoses paikneb; me ei teadnud, kas elaksime selle reisi üle.
Torben Kuhlmanni vaimukas ja muinasjutuline lugu esimesest maandumisest Kuule on enamjaolt tõepärane. Väljakutsed ja neile leitud lahendused, loomingulisus ja pühendumine, katsetamised ja ebaõnnestumised ning lõpuks - edu. Kõik toimuski suures osas nii, nagu selles raamatus on kirjeldatud.
Ehk olulisemaltki kui sõnad, aitavad toimunud sündmusi taaselustada rikkalikud ja detailsed illustratsioonid. Tänu neile saame kaasa elada, kuidas esimesed kosmoserändurid arukalt lennumasinaid ja skafandreid planeerisid ning lõpuks nende abil Kuule välja jõudsid.
Kõigile neile, kes on sündinud pärast 1965. aastat pakub see lugu võimaluse jälgida vankumatut meelekindlust ja pühendumist oma eesmärgile. Armstrong võiks lugemis- ja äratundmisrõõmu pakkuda nii füüsikutele ja teadlastele kui ka kõigile teistele, kes oskavad suurelt unistada ja pühenduvad nende täitmisele. Raamatu lõpus võime meiegi öelda, et oleme jõudnud Kuuni ja tagasi. Per aspera ad astra. (Läbi raskuste tähtede poole.)
- Dr. Valerie Neal, National Air and Space Museum