Armastatud kontsertpianist Richard on pälvinud oma emotsionaalse väljendusviisi ja veatu tehnika eest tunnustust ning nautinud publiku ovatsioone kogu maailmas. Iga tema sõrm on nagu peenhäälestatud instrument, mis klaveril tantsides tabab klahve ülima täpsusega.
Nii oli see alles mõni kuu tagasi.
Nüüd on Richardil diagnoositud ALS ja tema parem käsi on halvatud, sõrmed jõuetud ja liikumatud. Käe kaotamine mõjub nagu surm, nagu tõelisest armastusest ilmajäämine. Ja ta teab, et vasak käsi on järgmine.
Kolm aastat tagasi võttis Karina elutoa seinalt nende raamitud pulmapildi ja riputas selle asemele peegli. Kuid naine ei ole ikka veel eluga edasi läinud. Karinat kammitsevad ettekäänded ja hirm, ta on kinni jäänud klaveriõpetajaellu, mis ei paku rahuldust, kardab püüelda selle poole, mille ta noore naisena hülgas, ning süüdistab kõiges Richardit ja nende ebaõnnestunud abielu.
Kui Richardi haigus süveneb ja ta ei tule enam endaga toime, hakkab Karina vastu tahtmist tema hooldajaks. Richardi lihaste, hääle ja hingamise kuhtudes püüavad mees ja naine oma minevikku lepitada, enne kui on liiga hilja...
Neuroteadlase Lisa Genova romaan "Iga mängitud noot" räägib kahetsusest, andestusest, vabadusest ja sellest, mida tähendab elus olla. Tema esimese romaani "Siiski veel Alice" järgi valmis aastal 2014 samanimeline film, mis on võitnud rohkelt auhindu.