Selle raamatu peategelasteks on loomad, kes püüavad loovuse abil sammu pidada inimtekkeliste keskkonnamuutustega. Hõlpsasti loetav ja humoorikas raamat põhineb autori kogemustel ning teadustööl loomade käitumise ja tervisenäitajate uurimisel. Mark Antonius Puhkani sisutihedad ja sügava loodustunnetusega illustratsioonid viivad lugeja loomadega empaatilisse kontakti. Keskkonnareostus, elupaikade kadu ja killustumine, kliimamuutused, ressursside ületarbimine ja linnastumine on keskkonnamuutused, mis mõjutavad lisaks metsikutele loomadele ka nende sugulast, inimliiki. Looduse hea käekäik on seetõttu indikaator selle kohta, millist elukeskkonda me loome endale ja oma lastele. Loomade ja looduse parem mõistmine aitab meil üles leida eestlaste enesetunnetuse aluseks oleva identiteedi loodusrahvana.
Raamat on kirjutatud Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi raamatugrandi toel.
Kiidusõnu:
"Muidugi olen oma rännakutel näinud imeliste loomade põnevat käitumist, olen näinud ka palju kurbi vastuolusid inimtegevuse ja looduse vahel. Seda, mida olen ohates vaadanud, oskab Tuul Sepp teadlasena selgitada ja analüüsida nii, et ka minusugune linnapoiss aru saab."
Tiit Pruuli, rändur
"Tuul Sepa mitmekülgsus teaduses ja kirjanduses on fenomen, millesarnast teist naljalt meelde ei tulegi. Mitmekesisus on ka Sinu käes oleva raamatu sees - see õpetab, teeb nalja ja ajab nutma, on reisikiri ja päevik. Kõige olulisemana aga tutvustab ja inimlikustab teadust ja aitab näha teadlase mõtlemisviisi, pakkudes alatasa kohti, kus lugejana pikemalt mõttesse jääda ja oma mõtlemist suurema süsteemsuse suunas venitada."
Grete Arro, hariduspsühholoog